Омбудсманнинг Фарғона вилоятидаги минтақавий вакили сайёр қабул ўтказди
Олий Мажлиснинг Инсон ҳуқуқлари бўйича вакилининг (омбудсманнинг) Фарғона вилоятидаги минтақавий вакили Алишер Камилов Учкўприк тумани Полохон қишлоғида фуқаролар билан сайёр қабул ўтказди.
Сайёр қабулда 2-сектор рахбари, туман прокурори, туман ҳокими ёрдамчиси, вилоят Ногиронларни реабилитация қилиш марказининг Учкўприк туман бўлими бошлиғи, Полохон МФЙ раиси ва бошқалар иштирок этишди.
Қабулда 2 нафар 1-гуруҳ ногирони бўлган фуқаролар мустақил юра олмаётгани учун ногиронлик аравачаси ажратилишида ёрдам сўраб мурожаат қилишди.
Мурожаат минтақавий вакил томонидан назоратга олиниб, эртаси куниёқ Вилоят Ногиронларни реабилитация қилиш маркази томонидан фуқароларга ногиронлик аравачалари топширилди.
Шунингдек сайёр қабул жараёнида туманнинг Қумариқ МФЙда яшовчи С.Ш. 1-гуруҳ ногирони эканлиги ва оилани тебратишга қийналаётганлигини билдирди.

Региональный представитель Омбудсмана в Ферганской области провел прием
Региональный представитель Уполномоченного Олий Мажлиса по правам человека (Омбудсмана) в Ферганской области Алишер Камилов провел прием граждан в селе Полохон Учкуприкского района.
На приеме приняли участие начальники двух секторов, прокурор района, помощник хакима района, заведующий Учкуприкским районным отделением областного центра реабилитации инвалидов, председатель Полохонской махалли и другие.
На прием обратились 2 гражданина с инвалидностью 1 группы за помощью в выделении инвалидной коляски, в связи с невозможностью самостоятельного передвижения.
Обращение было взято на контроль регионального представителя, и на следующий день Областной центр  реабилитации инвалидов предоставил гражданам инвалидные коляски.
Также во время приема житель Кумарикской махалли района С.Ш.  заявил, что он является инвалидом 1 группы  и ему  трудно обеспечивать семью.
Это обращение было полностью удовлетворено при поддержке начальников двух секторов и спонсорской помощи предпринимателей.