Омбудсман ўринбосари навбатдаги фуқаролар қабулини ўтказди
2023 йилнинг 15 декабрь куни Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлисининг Инсон ҳуқуқлари бўйича вакили (омбудсман) ўринбосари Бекзод Нариманов фуқаролар қабулини ўтказди.
Қабулга 10 нафарга яқин фуқаролар келиб, ишга тиклаш, уй-жой, фуқароликка қайтиш, суд тергов жараёнларига оид мурожаатларини қолдиришди.
Эслатиб ўтамиз, фуқаролар тўғридан-тўғри Омбудсманнинг ҳудудлардаги минтақавий вакилларига ҳам мурожаат қилишлари мумкин. Уларнинг исм-шарифлари, вазифалари, қабул кунлари, манзили ва телефон рақамлари ҳақида ombudsman.uz сайти орқали маълумотга эга бўлишингиз мумкин.

Deputy Authorized person of the Oliy Majlis for Human Rights (Ombudsman) held a regular reception of citizens
On December 15, 2023, the Deputy Ombudsman of the Oliy Majlis Bekzod Narimanov held a reception of citizens.
During the reception, about 10 citizens left their appeals on housing issues, migration issues, as well as on the conduct of judicial and investigative processes.
It should be noted that citizens can directly address and leave appeals to the regional representatives of the Ombudsman in the regions. Information about their names, tasks, dates of receptions, addresses and contact numbers can be obtained on the official website ombudsman.uz.