Қорақалпоғистондаги воқеаларда иштирок этган яна 35 нафар айбланувчи жамоат кафиллиги асосида ўз оиласи бағрига қайтарилди
Комиссия томонидан фуқаро мурожаатларини ўрганиш давомида содир этган қилмишига пушаймон ва ижтимоий шароити оғир бўлган айбланувчиларнинг учинчи рўйхати шакллантирилган ва уларни оиласига қайтариш бўйича тегишли чоралар кўрилган эди.
Комиссия аъзолари таклифи ва Қорақалпоғистон Республикаси Жўқорғи Кенгеси илтимосномасига кўра, Бош прокуратура томонидан 2022 йилнинг 1 ноябрь куни яна 35 нафар айбланувчини жамоат кафиллиги асосида ўз оиласига қайтарилди.
Маълумот учун, шу йилнинг 30 август куни 34 нафар, 13-14 октябрь кунлари 38 нафар Мустақил Комиссия томонидан шакллантирилган рўйхатдаги айбланувчи оиласи бағрига қайтарилган эди.
Қорақалпоғистон Республикасида юз берган ҳолатлар ва воқеаларни ўрганиш бўйича комиссия ташаббуси билан яқинлари бағрига қайтарилган айбланувчилар сони 107 нафарга етди.

Another 35 accused who participated in the events in Karakalpakstan were returned to their families on the basis of public guarantee
The Commission, in the course of studying the appeals of citizens, formed the third list of the accused who repented of their deeds and have difficult social conditions, and took appropriate measures to return them to their families.
At the suggestion of the members of the Commission and the petition of Jokargy Kenes of the Republic of Karakalpakstan, on November 1, 2022, another 35 accused were returned to their families on the basis of public guarantee.
We remind you that on August 30 of this year, 34 people and on October 13-14, 38 people from the list formed by the Independent Commission were returned to their families.
The number of defendants returned to their relatives at the initiative of the Commission has reached 107 people.