“Инсон ҳуқуқлари ҳимояси учун” кўкрак нишони совриндорлари эълон қилинди
Инсон ҳуқуқларини ҳимоя қилиш соҳасидаги амалий ишлари, инсон ҳуқуқларини ҳимоя қилиш соҳасидаги нодавлат ташкилотлардаги фаолияти, аёллар ва болалар ҳуқуқларини ҳимоя қилиш, инсон ҳуқуқлари тарғиботи, инсон ҳуқуқлари соҳасидаги таълим ва илмий тадқиқотлари, экологик ҳуқуқларни ҳимоя қилиш, шунингдек, инсон ҳуқуқлари соҳасида халқаро ҳамкорликни ривожлантиришга қўшган ҳиссаси учун бир гуруҳ фуқаролар ва ташкилотлар ҳамда халқаро ташкилот вакиллари «Инсон ҳуқуқлари ҳимояси учун» кўкрак нишони билан тақдирланди.
Совриндорлар қаторида Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлисининг Инсон ҳуқуқлари бўйича вакилининг (Омбудсманнинг) Қашқадарё вилоятидаги минтақавий вакили Муродулла Нормурадов ҳамда Бухоро вилоятидаги минтақавий вакили Зебинисо Муҳамедоваларнинг хизматлари ҳам эътироф этилди.
Омбудсман жамоаси номидан барча“Инсон ҳуқуқлари ҳимояси учун” кўкрак нишони совриндорларини муборакбод этамиз

Объявлены обладатели нагрудного знака «За защиту прав человека»
Группа граждан и организаций, а также представители международных организаций были награждены нагрудным знаком «За защиту прав человека» за практическую работу в области прав человека, деятельность в неправительственных организациях в данном направлении, за вклад в защиту прав женщин и детей, пропаганду прав человека, за образовательные и научные исследования в этой области, защиту экологических прав, а также развитие международного сотрудничества в сфере защиты прав человека.
Среди награжденных наряду с другими признаны и заслуги Муродуллы Нормурадова, регионального представителя Уполномоченного Олий Мажлиса Республики Узбекистан по правам человека (Омбудсмана) в Кашкадарьинской области, и Зебинисо Мухамедовой, регионального представителя в Бухарской области.
От имени команды Уполномоченного по правам человека поздравляем всех обладатели нагрудного знака «За защиту прав человека».