Qoraqalpog‘istondagi holatlar yuzasidan komissiya aʼzolari fuqarolar murojaatlarini muntazam qabul qilishmoqda
Qoraqalpog‘iston Respublikasida yuz bergan holat va voqealarni o‘rganish bo‘yicha komissiya aʼzolari tomonidan Komissiyaning ishchi Shtabida fuqarolar qabuli muntazam o‘tkazib kelinmoqda. Olingan har bir murojaat Komissiya tomonidan nazoratga olinib, tegishli choralar belgilanmoqda.
Joriy yilning 7 sentyabr kuni 10 nafarga yaqin fuqarolar murojaat qilishdi. Namoyishlarda ishtirok etganlikda gumonlanayotgan shaxslarning oila aʼzolari fuqarolarning Qoraqalpog‘istonda bo‘lib o‘tgan voqealarda sodir etgan qilmishlaridan pushaymon ekanligi va oilaviy sharoitlarini eʼtiborga olib yengillik berilishida yordam so‘rashdi.
Shuningdek, Komissiya tashabbusi bilan ishga tushirilgan 1374 qisqa raqamli koll-markaz tomonidan fuqarolar murojaatlari qabul qilinmoqda.
Mustaqil Komissiyaga maxsus @Independentuzb_bot orqali onlayn murojaat yuborish imkoniyati yaratilganligini ham eslatib  o‘tamiz.

Члены комиссии регулярно принимают обращения граждан по поводу ситуации в Каракалпакстане
Члены комиссии по изучению ситуации и событий в Республике Каракалпакстан регулярно принимают граждан в рабочем штабе комиссии. Каждое поступившее обращение находится на контроле Комиссии и определяются соответствующие меры.
Около 10 граждан обратились 7 сентября текущего года. Родственники лиц, подозреваемых в участии в митингах, выразили сожаление по поводу действий граждан в связи с событиями, произошедшими в Каракалпакстане, и просили о помощи с учетом их семейных обстоятельств.
Обращения граждан также принимаются колл-центром с коротким номером 1374, который был запущен по инициативе Комиссии.
Также напоминаем, что через @Independentuzb_bot можно отправить онлайн-заявку в Независимую комиссию.